© 2018 - 2019 by Ron Foux

למה לבשל???

מהרגע שאנו נולדים ועד שאנחנו מתבגרים ויכולים לדאוג לעצמנו מישהו דואג לנו לאוכל, מאכיל אותנו ומבשל לנו, אנו מעריכים זאת לעיתים בלי להבין כמה ועד כמה זה היה חשוב. אנשים מתגעגעים למאכלים של אמא וסבתא שלהם מהבית, לכך שמישהו דאג וטיפל בהם כשהיו חולים עם מרק עוף ותה ואוהבים שמפנקים אותם בארוחות שישי שבת.

כיום הבישול בבית הולך ונעלם, מהאוכל של סבתא עוברים ל"תן ביס" או שירות משלוחים אחר של אוכל לעבודה, לא אוכלים בכלל או אוכלים פירורים במהלך היום, מוותרים על ארוחות, אוכלים "בריא" מתוך פרסומות ולא ניסיון אישי ומוותרים על זמן האיכות במטבח-המקום המשפחתי בו נפגשים, משתפים, עובדים יחד ומטפחים את החיים מזה דורות.

לא נולדתי לתוך בישול מותאם אישית ותזונה סינית מקרוביוטית וכמו רבים עד שלא נוצר הצורך(ובמקרה שלי תאונת דרכים ב2009 שהביא אותי לתחום הטיפול) אכלתי מכל הבא ליד ובעבודה לא מעט ג'אנק. עם השנים ראיתי וחוויתי את הכוח שיש למה שאני אוכל על תפקוד הגוף שלי, עד כמה השקעה זולה ופשוטה זו של לבשל אוכל פשוט ולאכול 3 פעמים ביום מניבה תוצאות מדהימות ושיפור עמוק לטווח ארוך, עד כמה זה נותן לנו את הכלים לטפל בעצמנו ולטפח את החיים ושבאמת אין אלטרנטיבה אחרת וגם לא צריך לחפש כזו.

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך" אמר היפוקרטס לפני יותר מ2000 שנה. התזונה הייתה הכלי הטיפולי הראשון בהיסטוריה, ארגז כלים של תרופות זולות וטבעיות הזמינות ונמצאות סביבנו כל הזמן וכל שעלינו לעשות הוא ללמוד איך ומתי להשתמש בהן.

בישול הוא דבר בסיסי שהרבה מתרחקים ממנו או מנסים לעשות לו OUTSOURCING, מחפשים את הפתרון המהיר איך להוריד אותו מהחיים וסדר היום מתוך מחשבה שזה קשה, מסובך, לא משתלם, שיש אופציות אחרות או פשוט מתוך פחד וגורמים לעצמם נזק המחמיר עם השנים עד שבסוף איזה קש שובר את גב הגמל ומביא אותם לקליניקה.

במה מדובר בסך הכל? לבשל ולאכול. לא אוכל גורמה, לא כוכבי מישלן, אלא לקחת כמה ירקות, דגן, חלבון ושומן איכותי שמתאימים לצרכים שלנו, לזרוק אותם לסיר עם כמה תבלינים ולאכול. זה באמת הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה ובאמת יכול וצריך להיות חוויה חיובית ותמיד אפשר למצוא את מי שיסביר לנו איך לעשות זאת בצורה טובה כייפית וקלה יותר.

לבשל זה לחיות את ההווה במטרה לבנות את העתיד הקרוב והרחוק, להשקיע עכשיו ולראות תוצאות בטווח קצר שישרתו אותנו לטווח הארוך, רבים חיים את העתיד, סטרס, מה הלאה ומה יהיה ושוכחים את ההווה, אחד היתרונות של המטבח זה החזרה להווה, להיות כאן ועכשיו, להתעסק במה שקורה כרגע, ליהנות מהתוצאה וליצור שינוי שימשיך איתנו לעתיד.

מטרת הפוסט הזה היא לא לבקר אלא לנסות לתת דחיפה קטנה לכיוון המטבח בבית, האתרים באינטרנט שמקדמים בישול נכון והדרך לטיפוח החיים.

לבשל מה שמתאים לכם ולאכול 3 פעמים ביום כדי שיהיה בסיס טוב ממנו אפשר יהיה לצמוח ולהתקדם לכיוון המקום בו אתם רוצים להיות ושיפור הבריאות.

 

בהשראת cooked של michael pollan  ועבודה עם מטופלים.